National Geographic Eesti, 4/2021
National Geographic Eesti 2021. aasta aprillikuu numbri kokkuvõte
TOIMETAJA VEERG: Keskkonnaprobleem, mis on lahendatav.
TRÜKIPROOV: Tahvlimaalide ime – Kuidas waldorfkooli õpetajate tahvlimaalid inspireerivad lapsi maailma avastama.
AVASTA: Maa kustumatu pärand – USA mustanahaliste suhe mullaga pole kunagi olnud lihtne. Muld sümboliseerib neile kaotusi, unistusi, ebaõiglust ja iseseisvust.
AVASTA: Ootamatu loodusteaduse tund; Õhkkerged päikeseelemendid; Papagoinuhtlus; Teadlased õpivad kaheksajala liigutustest; Õllepudelist lummatud mardikas.
AVASTA: Everesti-selfi ümberhindamine – Ma pidasin aastaid Everesti amatööride ja suurte egode mängumaaks, siis aga käisin seal ise ja leitu üllatas mind.
AVASTA: Teediplomaatia; Metsik Alaska; Ajaloolised parfüümid; Jeremy Bailenson – Kuidas kodus töötamine mõjutab inimeste heaolu.
MUST ÕHK NÕUAB HINGEHINDA: Õhusaaste põhjustab aastas seitse miljonit enneaegset surma ja võib olla juba väikeses koguseski ohtlik. ME suudame selle probleemi lahendada.
KUS TULD, SEAL MÜRGIST SUITSU: Katastroofilistest maastikupõlengutest pärit õhusaaste suurenedes uurivad teadlased, mida see suits sisaldab – ja mida see teeb meie tervisele.
FLORIDA PUUMA TAGASITULEK: See väljasuremisohus kaslane on oma elualadele naasmas, aga tema püsimajäämist ohustab ehitusbuum.
GEENIUS ARETHA FRANKLIN: Ta oli imelaps, kelle geeniust vormisid valu ja kirg. See on soulikuninganna Aretha Franklini lugu.
MEIE FOTOGRAAFIDELT: Stephanie Sinclair.
TOIMETAJA VEERG: Uus võtmekimp.