National Geographic Eesti, 8/2019
National Geographic Eesti 2019. aasta augustikuu numbri kokkuvõte
TOIMETAJA VEERG: Inimkond liikvel.
TRÜKIPROOV: Õitest putukad – Kunstnik valmistab looduslikest materjalidest kirevaid ja elutruid putukaportreesid.
ALGUSPUNKT: Kõik me oleme migrandid – Inimene on rändliik, ja ometi jaotavad mõned meid kaheks: migrantideks ja põliselanikeks.
ALGUSPUNKT: Toidupakendite plastjäätmete vähendamine; Tolmeldaja saladus paljastatud; Meteoriitide säilitamine uurimiseks; Kõhutäis kive.
AVASTA: Basseinist taldrikule; Ohtlik vaatepunkt; Loodud lainet püüdma; Suurlinna kuumad kohad.
RÄNNUTEEL KOOS MIGRANTIDEGA: Paul Salopek teeb jalgsi järele inimkonna rännakut Aafrikast välja ning kirjutab kroonikat ühest aegade suurimast loost: massirändest, millega miljonid inimesed otsivad paremat paika.
AAFRIKAST VÕÕRSILE ÕNNE OTSIMA: Igal aastal rändab tuhandeid aafriklasi Euroopasse tööd otsima. Paljud neist vahetavad ühed raskused teiste vastu.
KES OLID ESIMESED EUROOPLASED: Hiljutine muistsete asukate säilmete geenianalüüs näitab, et Euroopa on ammustest aegadest olnud sulatuskatel, kus saavad kokku Aafrikast, Lähis-Idast ja nüüdse Venemaa steppidest sisse rännanute geeniliinid.
PALEOGENOOMIKA JA EESTI: Tõepoolest, vana DNA revolutsioon on olnud märkimisväärne. Rõõm on selle üle, et Tartu Ülikooli genoomika instituudi teadlased on selles revolutsioonis olnud algusest peale osalised.
ELLUJÄÄJAD: Ahm ehk kaljukass, väike ja sitke kaugpõhja kiskja, maadleb oma elualade soojenedes uute ohtudega.
DALAI-LAAMA LOOTUSE VÄGI: 60 aastat pärast Tiibetist põgenemist on see eksiilis elav munk inimkonna suhtes optimistlik, aga tema rahvas muretseb, mis saab pärast tema surma.
SINU VÕTE: Olivier Apicella.
TOIMETAJA VEERG: Planeet vajab metsa.